PRŮVODCE GALERIE

Milí motýlí obdivovatelé,
Věřím že se Vám líbí a bude líbit tato fotogalerie motýlů.
Mám pro Vás několik tipů, jak si více užít prohlížení fotografií.

Fotografie jsou seřazeny jak podle data vzniku, tak podle druhů motýlů.
Všude najdete hodně odkazů které vám pomůžou dostat se skrz celé stránky tam kam potřebujete.
Odkaz FAMILY - Čeleď vás zavede do seznamu čeledí denních a nočních motýlů, jež jsou abecedně
rozděleny podle českých(levý sloupec) a latinských(pravý sloupec) názvů.
Odkaz SPECIES - Druhy vás zavede do seznamu druhů denních a nočních motýlů.
Druhy jsou rozděleny abecedně podle čeledí i rodů.
V odkazu SEASON - Roční období naleznete rozčlenění na měsíce a roky.
Snadno se tak můžete podívat, kteří motýli v kterou dobu létají.
<1234>
Náhledy fotografií se otevírají v levém sloupečku, ve kterém můžete také dál procházet po číslech či šipkách. Kliknutím na náhled se vpravo otevře celá fotografie. Další snímek spustíte kliknutím buď na obrázek nebo na šipku v menu popisku. Šipkou doleva se dostanete na snímek zpět. Můžete takto projít každý rok od první do poslední fotky. Odkaz NEJNOVĚJŠÍ - NEW vám v levém sloupečku ukáže naposledy přidané fotografie motýlů.

KAŽDÝ DRUH MOTÝLA MÁ SVOU STRÁNKU
Noční motýli zatím jednodušší, denní motýli bohatější. Na stránce denního motýla jsou všechny fotografie daného druhu, v úvodu většinou výběr nejlepších snímků (TOP MENU). Jsou tam videa (VIDEO) pokud jsou, fotky housenek, kukel a vajíček pokud jsou(LIFE STAGE - Fáze života), chronologické seřazení (NEW - Nové) a po odrolování (Next - Další), tématické seřazení(LIFE STAGE - Fáze života) a celkem originální popis(INFO - Popis). Můžete si dokonce všechny malé náhledy zobrazit na velké stránce(ALL - Vše), to používám hlavně já sám, když chci co nejrychleji najít fotku, datum nebo místo.
A to není vše, nechybí odkaz na příslušnou čeleď a především šipkama se dostanete na abecedně(podle latinských názvů) další druh motýla v pořadí. Takto můžete procházet celé čeledi druh po druhu, například u Můrovitých nebo Píďalkovitých je to přes 200 druhů, počítaje pouze druhy u nichž mám alespoň jedno foto.
Toto vám dobře poslouží například při určování druhu.

Ne všichni si rozumíme s počítačem a tak Vás rád upozorním na některé vychytávky, které můžete použít. Především je to klávesa F11 nahoře na klávesnici, která Vám otevře galerii na celou obrazovku a rovněž zase vrátí do původního rozvržení. Tak by to pokud vím mělo fungovat ve všech prohlížečích(Nefunguje v Edge 2016).
Pokud máte už nějakého motýlka otevřeného, můžete naň kliknout "pravou myší" a vybrat v nabídce "otevřít v novém okně(listu, apod.)". Je třeba kliknout přímo na obrázek nebo na odkaz. Měl by se Vám objevit pouze obrázek s popiskem, když opět použijete klávesu F11, máte na celém monitoru jediný obrázek i s odkazy na další obrázky, což myslím ocení majitel malého i velkého monitoru ať z praktického či estetického důvodu.
Tak tedy F11, zkuste to.

Příjemnou podívanou Vám přeje
autor


www.motylkove.cz