David_Breiter.jpg, 92kB

FOTO INFO

Ahoj milí obdivovatelé nekonečně krásných motýlích křídel. Jmenuji se David Breiter a jsem tvůrcem této fotogalerie a také odkazy propojené galerie mého kamaráda Martina Nováka s nímž fotíme především motýlky, potom zvířata a přírodu. Máme tedy dvě fotogalerie motýlů, tato moje je Fotogalerie motýlů na adrese www.motylkove.cz. Druhá kamarádova, je Fotogalerie Apatura a její motýlí část.

O NÁS

Oba jsme milovníci přírody, kteří nechtějí nikomu ubližovat a proto naše snímky jsou opravdu jen snímky živých tvorečků, které také necháváme dále žít, tedy nelovíme, nechytáme, nenapichujeme a podobně. Trochu jsme si pomohli syrečkovo-pivní návnadou při focení batolců a také mohu zmínit, že samičky martináčů byly zapůjčené od chovatele. Jinak jde o poctivou, trpělivou práci, kdy vstoje, vkleku, vsedě, vleže, hledáme ten nejlepší možný záběr. Od roku 2012 vábím noční motýly na světlo, vyfotím je a zase pouštím.

AKTIVITY

Od roku 2013 jsem členem SOMu (Společnosti pro ochranu motýlů) a aktivně spolupracuji s Jaroměřskými ochránci(Jaro JAROMĚŘ) na přírodních lokalitách.

FOTOAPARÁTY

Fotografie jsou pořízeny digitálním fotoaparátem Minolta 5D s objektivy Tamron 70-300+Macro a od jara 2010 s macro objektivem Tamron SP 90. Kamarád Martin má to samé, ale v Canonu. Tedy žádné super objektivy a tak se snažíme vytěžit z minima maximum. Od května 2011 mám nový fotoaparát Sony A580(tělo) s možností videozáznamů, který tak přinesl galerii oživení v podobě krátkých motýlích videí.
fotoinfo.jpg, 44kB

DALŠÍ FOTOGALERIE

Také vás upozorním na části našich fotogalerií s fotografiemi zvířat a přírody.
FOTOGALERIE PŘÍRODY
Zde najdete například krásné fotografie z Himalájí a Alp, a dále z přírody Čech, převážně z Orlických hor.
FOTOGALERIE ORLICKÉHO ZÁHOŘÍ
se snímky z přírody z okolí Orlického Záhoří.
FOTOGALERIE APATURA
Výše zmíněná kamarádova fotogalerie a její část s fotografiemi zvířat a přírody.STAHOVÁNÍ
Většina fotografií není chráněna autorským právem a komu se líbí může si je volně stáhnout. Kdo by chtěl využívat fotografie na webových stránkách, prosím o odkaz na zdroj, tedy odkaz na tuto fotogalerii. Kdo by chtěl nechat udělat fotografii v plné velikosti, nechť mi napíše, můžeme se domluvit.

Přeji krásnou podívanou
autor David Breiter

www.motylkove.cz